facebook הצטרפו לאיגוד פנסיה מיוחדת לבמאים פריסת מס לבמאים האמנה למניעת הטרדות מיניות בתעשייה




פסטיבלים ותחרויות
  • במסגרת הפרויקט הבינלאומי, מתמודדות קבוצות יוצרי-ות קולנוע עם אתגר יצירת סרט קצר בתוך יומיים בלבד. התחרות תתקיים בחודש יולי - בין התאריכים 26-28. תאריך אחרון להרשמה - 19/7 
  • "הקיר", בבימוי מורן איפרגן, זכה בפרס הראשון בתחרות הישראלית. איגוד הבמאים מברך את חברי-ות האיגוד שזכו בפרסים - הילה מדליה, דוד דרעי, יעל קיפר זרצקי - ואת הזוכים והזוכות בקטגוריות השונות

  • עיתון הארץ, בית הספר סם שפיגל וקרן גשר מזמינים יוצרים-ות להגיש תסריטים לסרטים קצרים, שישתתפו בתחרות השנתית. לתסריט שייבחר יוענק מענק הפקה, הוא יפורסם ב"הארץ" ויוקרן בבכורה בפסטיבל ירושלים. תאריך אחרון להגשות - 21/7
  • כמדי שנה, בין הזוכים-ות, נוכחות מרשימה של חברי איגוד הבמאים: יובל שפרמן, שי קפון, יותם גנדלמן, רני סער, איתן צור, דוד דרעי, רוני אבולעפיה, ירון שילון ודורון (לונדי) עובדיה. איגוד הבמאים מברך את חברי האיגוד ואת שאר הזוכים-ות בפרסים
  • האקדמיה הישראלית לקולנוע פירסמה מכתב המיועד ליוצרים-ות ובו היא מעדכנת בשינויים שנעשו לאחרונה בתקנון, וכן, את הלו"ז המעודכן של שלבי תחרות פרסי אופיר הקרובה. לנוחיותכם-ן, מצורף המכתב המלא
  • הזוכה הגדול של הטקס, יוזמת פורום היוצרים הדוקומנטרים, הוא "פרינסס שואו", של חבר איגוד הבמאים עידו הר, אשר קטף 4 פרסים, בהם פרס הסרט באורך מלא הטוב ביותר. לצד הר, בלטה נוכחותם של חברי-ות איגוד, בהם:  אוהד מילשטיין, טלי שמש, עדה אושפיז, יעל קיפר זרצקי, תור בן מיור ויותם גנדלמן. האיגוד מברך את החברים ואת שאר הזוכים בתחרות
  • איגוד הבמאים מברך את חברות וחברי האיגוד שזכו בפרסים - איתן חריס, לינה צ'פלין, איתן ענר, דינה צבי ריקליס, אריק רוטשטיין - ואת שאר הזוכות והזוכים בפסטיבל הסרטים הבינלאומי
  • בין מקבלי הפרסים, בולטת נוכחותם של חברי איגוד הבמאים: עידו הר, טלי שמש, לימור שמילה, אסף פולונסקי ודן וולמן שקיבל במהלך הטקס פרס על מפעל חיים. איגוד הבמאים מברך את החברים ואת שאר הזוכים בקטגוריות השונות

  • התחרות תעניק השנה פרסים בשמונה קטגוריות שונות. איגוד הבמאים מאחל הצלחה למועמדים לפרסים, בהם חברי איגוד הבמאים: דוקי דרור, לימור פנחסוב, יעל קיפר, עדה אושפיז, עידו הר, ארז לאופר, טלי שמש, הלן ינובסקי, ג'ולי שלז ודנה גולדברג
  • לפי בחירת חברי האקדמיה הישראלית לקולנוע, חמשת המועמדים לפרס הסרט הטוב ביותר השנה: "סופת חול",  "אבינו", "שבוע ויום", "מעבר להרים ולגבעות" ו"לעבור את הקיר". איגוד הבמאים מאחל הצלחה לכל חברי האיגוד המועמדים לפרסים ולשאר המתמודדים

  • איגוד הבמאים מברך את חברי וחברות האיגוד אסף פולונסקי, מיכל אביעד, אלמורק דוידיאן, ניר ברגמן, אורי סיון וערן קולירין, ואת שאר הזוכות והזוכים בתחרויות השונות בפסטיבל הקולנוע ירושלים
  • "גבולות" של דנה לרר זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הבינלאומית; "אנה" של אור סיני זכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית; "עם הפנים לקיר" של אלמורק דוידיאן זכה בפרס הראשון בתחרות הסרט העצמאי הקצר

  • "פאודה" קטפה את פרס הדרמה הטובה, "להרוג את הסבתא" את פרס הקומדיה הטובה ביותר, ו"מגש הכסף" זכתה בפרס הסדרה התיעודית. איגוד הבמאים מברך את חברי האיגוד שחזרו מהטקס עם פרסים ואת שאר הזוכים בתחרות
  • בין הזוכים, חבר איגוד הבמאים אלעד זכאי. ברכות לאלעד ולשאר קוטפות וקוטפי הפרסים בקטגוריות השונות
  • הסרט "מוות בבאר שבע", של חברת איגוד הבמאים טלי שמש ואסף סודרי, קטף את פרס הסרט הישראלי הטוב ביותר, וכן, את פרס הבמאי ופרס המוזיקה המקורית. איגוד הבמאים מברך את חברי האיגוד על זכיותיהם בתחרויות הפסטיבל - טלי שמש, אביגיל שפרבר, יעל קיפר זרצקי ודניאל סיון - ואת שאר הזוכים בקטגוריות השונות
  • הטקס, שיתקיים במהלך החודש הבא, ישודר באתר מוביל באינטרנט ובמסגרתו יוענקו פרסים ב-44 קטגוריות שונות בתחום היצירה הטלוויזיונית. האקדמיה פרסמה את שמות העולים לגמר בתחרות, וכמדי שנה, קיים ייצוג מרשים לחברי איגוד הבמאים ברשימת המועמדים הסופיים. האיגוד מאחל הצלחה לחברים ולשאר המועמדים
  • במהלך השבוע החולף זכו שני חברי איגוד בפרסים, בפסטיבלים שונים: ליאור הר-לב קיבל את פרס הסרט הקצר הטוב ביותר בפסטיבל אוטופיה, על "אסון טבע"; "קאפו בירושלים", של אורי ברבש קיבל ציון לשבח בפסטיבל הקולנוע היהודי. האיגוד מברך את הר-לב וברבש ואת שאר הזוכים והזוכות
  • בטקס שהתקיים בסימן חגיגות העשור להיווסדה של המסגרת התחרותית, הוכרזו שמות הפרויקטים והיוצרים הזוכים בפרסים; ביניהם, חברי וחברות איגוד הבמאים: רם לוי, דניאל סיון, דורון ג'רסי, הילה מדליה, סיון ארבל, רן טל. מצורפת רשימת הזוכים-ות המלאה

  • המועמדים לפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר באורך מלא: "הוטליין", "שיח לוחמים: הסלילים הגנוזים", "17 התחלות על טליה", "עד קצה הזריחה" ו"קרדיט לרצח". בין המועמדים בקטגוריות השונות, נוכחות מרשימה של חברי איגוד הבמאים
  • הזוכה בפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר הוא "היורד למעלה" של אלעד קידן. איגוד הבמאים מברך את הזוכים והזוכות בקטגוריות השונות בפסטיבל הבינלאומי, בהם חברי האיגוד: ארז לאופר, ארי דוידוביץ', שרון מימון וטל גרניט
  • בכנס הפיצ'ינג הבינלאומי של פסטיבל חיפה, שנערך בתמיכת איגוד הבמאים, הוצגו סרטים בשלבי עבודה שונים. בין הפרויקטים הנבחרים, נוכחות מרשימה לחברות וחברי איגוד הבמאים: דנה גולדברג, איתי תמיר, יוסי ארצי, אסף ברנשטיין, אסף פולונסקי, אפרת שלום דנון וגילי א. דנון. האיגוד מברך את החברים ואת שאר הזוכים
  • במהלך הטקס חולקו 18 פרסים בקטגוריות שונות. הסרט שקטף את פרס הסרט הטוב ביותר - "באבא ג'ון", של יובל דלשד, שזכה בחמישה פרסים במצטבר. פרס מפעל חיים הוענק לאלון גרבוז, מנהל סינמטק תל אביב הפורש. איגוד הבמאים מברך את הזוכים והזוכות בקטגוריות השונות, בהם חברי האיגוד: דניאל סיון, הילה מדליה, רן טל וג'ולי שלז

  • פורסמו הסרטים שיתמודדו בקטגוריות השונות בתחרות האקדמיה לקולנוע. סרטו של שמי זרחין, "המילים הטובות", מוביל במספר המועמדיות. איגוד הבמאים מברך את חברי וחברות האיגוד שעלו לשלב הגמר ואת שאר המועמדים בתחרות. מצורפת רשימת המתמודדים המלאה
  • בין הזוכים והזוכות בקטגוריות השונות, נוכחות מרשימה לחברי וחברות איגוד הבמאים: סילבינה לנדסמן, ניצן גלעדי, עידו הר ואיתי תמיר. האיגוד מברך את חבריו וחברותיו ואת שאר הזוכים  והזוכות בקטגוריות השונות. הפרסים חולקו בטקס שנערך הערב (חמישי) בסינמטק ירושלים

  • הסרט שקטף את הפרס הראשון בתחרות הישראלית הוא "עד קצה הזריחה" של סילבן ביגלאייזן. הסרט זכה גם בפרס הבמאי מטעם פדריציית מבקרי הקולנוע מאירופה ומדינות הים התיכון. איגוד הבמאים מברך את הזוכים והזוכות בקטגוריות השונות
  • איגוד הבמאים מברך את חברי האיגוד - ענת זלצר, שחר ברלוביץ, קובי חביה, רועי פלורנטין, דני סירקין - ואת שאר הזוכים בקטגוריות השונות בתחרות
  • האקדמיה פרסמה את שמות המתמודדים הסופיים בתחרות השנתית בתחום היצירה הטלוויזיונית. כמדי שנה, קיים ייצוג מרשים של חברי איגוד הבמאים בקטגוריות השונות בתחרות. האיגוד מאחל הצלחה לחברים ולשאר המתמודדים
  • פרסים רבים הוענקו לחברי איגוד הבמאים, ביניהם: פרס הסרט הטוב ביותר באורך מלא, שהוענק ל"תקופת מבחן" של חברת הנהלת האיגוד אביגיל שפרבר ופרס הסרט התיעודי הטוב ביותר ל"כופר נפש" של לקרן שעיו.
    איגוד הבמאים מברך את החברים (הרבים) ואת שאר הזוכים בקטגוריות השונות בתחרות

  • פורום היוצרים הדוקומנטרים פרסם את רשימת העולים לגמר בקטגוריות השונות בתחרות. בין המועמדים, נוכחות מרשימה של חברי איגוד הבמאים. המועמדים לפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר באורך מלא: "תקופת מבחן", "קרב אחד יותר מידי", "משפטי חיים", הנסיך הירוק" ו"36 מבטים על פוקשימה"

  • במהלך האירוע חולקו 19 פרסים בקטגוריות השונות בתחומי היצירה הקולנועית. הסרט "גט", בבימויים של רונית ושלומי אלקבץ, זכה בפרס הסרט העלילתי הטוב ביותר. סרט זה זכה גם בפרס שחקן המשנה הטוב ביותר שהוענק לשחקן ששון גבאי. סרטה של טליה לביא "אפס ביחסי אנוש" זכה בשישה פרסים, סרטם של שרון מימון וטל גרניט "מיתה טובה" זכה בארבעה פרסים, וסרטו של ניר ברגמן "יונה" זכה בשני פרסים. בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר זכה "הנסיך הירוק" של הבמאי נדב שירמן. פרס על מפעל חיים הוענק ליהודה ברקן. איגוד הבמאים מברך את הזוכים בקטגוריות השונות

  • האקדמיה לקולנוע הכריזה על שמות העולים לגמר בקטגוריות השונות בתחרות ה"אוסקר הישראלי". את רשימת המועמדויות מובילים הסרטים "מיתה טובה", עם 14 מועמדויות, ו"אפס ביחסי אנוש" ו"גט", עם 12 מועמדויות כל אחד. גאווה: 23 יוצרים ברשימת העולים לגמר בתחרות השנתית הם חברי איגוד הבמאים. האיגוד מברך את החברים ואת שאר המועמדים בקטגוריות השונות בתחרות

  • גרנר קיבל את הפרס הנחשב על סרטו "גרינלנד", בתחרות הסרטים הישראלית. איגוד הבמאים מברך את הזוכים בתחרויות השונות בפסטיבל

  • בין הזוכים, נוכחות מרשימה של חברות איגוד הבמאים: אביגיל שפרבר על הסרט "תקופת מבחן", קרן שעיו על הסרט "כופר נפש" וג'ולי שלז על הסרט "תחנה סופית"
  • המנצחת הגדולה של האירוע היא הסדרה "שטיסל", שזכתה בלא פחות מ-10 פרסים, ביניהם פרס סדרת הדרמה הטובה ביותר, פרס הבימוי ופרס התסריט. בין הזוכים בטקס, בלטה נוכחותם של חברי איגוד הבמאים. לצד הפרגון לזוכים, היוצרים המשיכו במחאתם כנגד הניסיון הנלוז לפגוע בהמשך קיומה של תלי - חברת התמלוגים של הבמאים והתסריטאים
  • בין הזוכים, חברי איגוד הבמאים: לינה צ'פלין, רן טל, דוד אופק ואורי רוזנווקס. האיגוד מברך את החברים ושאר היוצרים הזוכים בתחרות. מצורפת רשימת הזוכים המלאה

  • בפרס המרכזי זכה הסרט "אוגוסטין" של אליס וינוקור. איגוד הבמאים מברך את חברות האיגוד שזכו בפרסי הפסטיבל בתחרות הישראלית - טל גרניט, מיכל אביעד ויעל קיפר-זרצקי - ואת כל הזוכות בתחרויות השונות

  • הזוכה הגדול של הטקס: "בית לחם" - סרט הביכורים של יובל אדלר אשר זכה ב-6 פרסים, ביניהם, פרס הסרט הטוב ביותר, פרס הבימוי ופרס התסריט. פרס מפעל חיים הוענק לשלישיית הגשש החיוור
  • איגוד הבמאים מברך את הזוכים בקטגוריות השונות בפסטיבל הבינלאומי, בהם חברי האיגוד: אדם סנדרסון ויוסף פיצ'חדזה
  • פורום היוצרים הדוקומנטריים פרסם את שמות המועמדים בקטגוריות השונות של תחרות הקולנוע הדוקומנטרי הישראלי לשנת 2013. בין המועמדים, נוכחות גדולה של חברי איגוד הבמאים
  • הסרט "בית לחם", של יובל אדלר, מוביל עם 12 מועמדויות; ביניהן לפרס הסרט הטוב ביותר, הבימוי והתסריט. ברשימת המועמדים בקטגוריות השונות ישנה נוכחות מרשימה של חברי איגוד הבמאים, בהם: יונתן גורפינקל, רן טל, גיא דוידי, יוסף פיצ'חדזה, אבי נשר, תום שובל, לאון פרודובסקי, עודד בן נון, נסים דיין, טל גרניט ושרון מימון. האיגוד מברך את חבריו ומאחל הצלחה לכל המתמודדים. במהלך הטקס, שיתקיים השנה בחודש ספטמבר, יוענק פרס מפעל חיים לשלישיית הגשש החיוור 
  • התחרות, המתקיימת כחלק מפרויקט "יוצרים ברשת", מיועדת לתכני וידאו מקוריים לאינטרנט. ניתן להגיש מועמדויות בשני מסלולים: המסלול המקצועי ומסלול הסטודנטים. תאריך אחרון להגשת הצעות - 10/10
  • "רקדנית, עמוד וסרט", סרטו של חבר איגוד הבמאים ישרי הלפרן, הוא הזוכה בפרס הסרט הטוב ביותר בתחרות הישראלית. לצד הלפרן, נוכחות מרשימה לחברי האיגוד ברשימת הזוכים.
    איגוד הבמאים מברך את הזוכים בתחרויות ובקטגוריות השונות

  • האקדמיה הישראלית לקולנוע בחרה בסרטים שיתמודדו על מקום בתחרות השנתית. השנה, קטגוריה חדשה בתחרות: "הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר". ההקרנות לחברי האקדמיה יתקיימו במהלך החודשים מאי-יולי

  • 12 סרטים דוקומנטריים ישראלים נבחרו להשתתף בפסטיבל השנתי, שיתקיים השנה במהלך חודש מאי במוקדי תרבות שונים בעיר תל אביב. נוכחות מרשימה לחברי איגוד הבמאים בתחרות. בנוסף, נבחרו 6 סרטים שיתחרו בתחרות הסטודנטים

  • איגוד הבמאים מברך את הזוכים בתחרויות השונות בפסטיבל הבינלאומי לסרטי תרבות ואמנות
  • הזוכה הגדולה של האירוע היא הסדרה הקומית "עבודה ערבית", שזכתה בחמישה פרסים. בין הזוכים בתחרות בלטה גם נוכחותם של חברי איגוד הבמאים, בהם: שי קפון ("עבודה ערבית"), דוד אופק ("30 שקל לשעה") וענת זלצר ("הקיבוץ"). פרס מפעל חיים הוענק לאיש התקשורת מוטי קירשנבאום. איגוד הבמאים מברך את היוצרים הזוכים בטקס בקטגוריות השונות

  • ערוץ 10 ו-HOT מובילים עם 12 מועמדויות, אחריהם קשת עם 11 מועמדויות, yes עם 8 מועמדויות, רשת עם 7 מועמדויות והערוץ הראשון עם 5 מועמדויות. טקס חלוקת הפרסים ייערך ב-11 בינואר. איגוד הבמאים מברך את העולים לגמר בקטגוריות השונות
  • הסרט המועטר ביותר בתחרות הוא "שלטון החוק" של רענן אלכסנדרוביץ', עם זכיות בקטגוריות: הסרט הארוך הטוב ביותר, פרס התחקיר, פרס העריכה ופרס המוזיקה המקורית. זוכים נוספים: "7 סלילים של יונה וולך", "זבל טוב" ו"הקיבוץ". איגוד הבמאים מברך את הזוכים בקטגוריות השונות
  • הוכרזו שמות הזוכות בתחרות הישראלית והבינלאומית של הפסטיבל הבינלאומי לסרטי נשים. בין הזוכות, חברות איגוד הבמאים דנה גולדברג, על הסרט "אליס", ורחל לאה ג'ונס, על "ג'יפסי דייוי". איגוד הבמאים מברך את הזוכות בקטגוריות השונות בתחרות

  • גל מוג'ה הוא הזוכה בפרס הבמאי הטוב, על בימוי הקליפ "חלומות רעים", בערב הגמר של תחרות הקליפים הישראלים שהתקיים בסינמטק תל אביב. הפרס, על סך 10,000 שקלים, ניתן מטעם איגוד הבמאים . פרסים נוספים חולקו בקטגוריות התסריט, הצילום, העריכה, האיפור, עיצוב התלבושות, עיצוב הסאונד, העיצוב החזותי ופרס חביב הקהל. איגוד הבמאים מברך את הזוכים

  • פורום היוצרים הדוקומנטרים פרסם את רשימת העולים לגמר בשבע הקטגוריות השונות בתחרות. בין המועמדים, נוכחות מרשימה של חברי איגוד הבמאים. המועמדים לפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר באורך מלא: "שלטון החוק", "5 מצלמות שבורות", "זבל טוב", "הדולפין" ו"כרוניקה של משבר". התחרות וטקס חלוקת הפרסים יתקיימו במהלך חודש נובמבר בעיר באר שבע

  • במהלך האירוע חולקו 16 פרסים בקטגוריות השונות בתחומי היצירה הקולנועית. הזוכה הגדול של האירוע הוא "למלא את החלל" של רמה בורשטיין, שקטף שבעה פרסים, ביניהם פרס הסרט הטוב ביותר, פרס הבימוי ופרס התסריט. בפרס הסרט התיעודי הטוב ביותר זכה "הצלמניה" של תמר טל. פרס על מפעל חיים הוענק לתסריטאי אלי תבור. איגוד הבמאים מברך את הזוכים בקטגוריות השונות
  • הוכרזו המועמדים לפרסי אופיר לשנת 2012. סרטו של שמי זרחין "העולם מצחיק" מוביל עם 15 מועמדויות. סרטה של  רמה בורשטיין "למלא את החלל" מועמד ל-13 פרסים. "המשגיחים" של מני יעיש ו"בלדה לאביב הבוכה" של בני תורתי מועמדים לתשעה פרסים. "רוק בקסבה" של יריב הורוביץ ו"ההתחלפות" של ערן קולירין יתמודדו בשמונה קטגוריות. מצורפת רשימת המועמדים המלאה
  • איגוד הבמאים מברך את הזוכים בקטגוריות השונות בפסטיבל הסרטים הבינלאומי, בהם חברי האיגוד: סופי ארטוס, אבי בלקין, עמית גיצלטר, אלון סהר, נעם קפלן, ניר ברגמן, גלעד אמיליו שנקר, טליה לביא, דניאל נחנסון ואריאל כהן
  • בתחרות השנתית הוחלט כי השנה יוענק פרס הסרט הטוב ביותר לשני סרטים: "למלא את החלל" של רמה בורשטיין ו"עלטה" של מיכאל מאיר. את פרס הסרט התיעודי הטוב ביותר קטף "השיעור", בבימויה של ענת צוריה. איגוד הבמאים מברך את הזוכים בקטגוריות השונות
Bookmark and Share