facebook הצטרפו לאיגוד פנסיה מיוחדת לבמאים פריסת מס לבמאים האמנה למניעת הטרדות מיניות בתעשייה




פסטיבלים ותחרויות

תחרות פרסי אופיר 2015: העולים לשלב הגמר

פורסמו הסרטים שיתמודדו בקטגוריות השונות בתחרות האקדמיה לקולנוע. סרטו של שמי זרחין, "המילים הטובות", מוביל במספר המועמדיות. איגוד הבמאיות והבמאים מברך את חברי וחברות האיגוד שעלו לשלב הגמר ואת שאר המועמדים בתחרות. מצורפת רשימת המתמודדים המלאה


מאת: מערכת האיגוד    11/8/15

הבוקר (שלישי) פירסמה האקדמיה הישראלית לקולנוע את שמות העולים לשלב הגמר בתחרות פרסי אופיר לשנת 2015. הסרט "המילים הטובות", של חבר איגוד הבמאיות והבמאים שמי זרחין, מוביל במספר המועמדויות - 12 במספר; אחריו הסרט "ארץ פצועה", של ארז תדמור, עם 11 מועמדויות.  

איגוד הבמאיות והבמאים מברך את המתמודדים בכל 18 הקטגוריות השונות בתחרות "האוסקר" הישראלי, ביניהם חברי וחברות האיגוד: אורי בורדה, אורי בר-און, אורן גרנר, ג'ולי שלז, גור בנטביץ', דוקי דרור, דורון ג'רסי, דניאל סיון, דליה מבורך, הילה מדליה ,יבגני רומן, מיכאל "מיש" רוזנוב,  ניצן גלעדי, רוני ניניו, רני סער ושמי זרחין.

רשימת המתמודדים המלאה:

הסרט העלילתי הטוב ביותר
1.  "ארץ פצועה" -   מפיקים: שמי שינפלד, עמיתן מנלזון, משה אדרי, לאון אדרי במאי: ארז תדמור

2.  "באבא ג'ון" -  מפיקים: דוד זילבר, משה אדרי, לאון אדרי במאי: יובל דלשד

3.  "היורד למעלה" -   מפיקים: איתן מנצורי, אלי מאירוביץ', יונתן דובק, דני גולדברג במאי: אלעד קידן

4.  "המילים הטובות" -  מפיקים: טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן קרן, משה אדרי, לאון אדרי במאי: שמי זרחין

5.  "חתונה מנייר" -  מפיק: ניצן גלעדי במאי: ניצן גלעדי

הסרט העלילתי הטוב ביותר מסלול פרינג'
1.  "10% ילדה שלי" -   מפיקים: עדן צולי, קובי צאיג, שלום גודמן, נאוה לוין, אורי בר-און במאי: אורי בר-און

הבימוי הטוב ביותר
1.  אמיר י. וולף -  "ציפורי חול"

2.  ארז תדמור -  "ארץ פצועה"

3.  יובל דלשד -  "באבא ג'ון"

4.  ניצן גלעדי -  "חתונה מנייר"

5.  שמי זרחין -  "המילים הטובות"

התסריט הטוב ביותר
1.  אלעד קידן -  "היורד למעלה"

2.  ארז תדמור, שלמה אפרתי -  "ארץ פצועה"

3.  יבגני רומן -  "האיש שבקיר"

4.  ענת אשר, טובה אשר - "נדיה - שם זמני"

5.  שמי זרחין - "המילים הטובות"

השחקן הראשי הטוב ביותר
1.  אסף בן שמעון -  "המילים הטובות"

2.  משה איבגי -  "מלחמת 90 הדקות"

3.  עודד תאומי -  "ציפורי חול"

4.  רועי אסף-  "ארץ פצועה"

5.  רועי אסף -  "חתונה מנייר"

השחקנית הראשית הטובה ביותר
1.  מורן רוזנבלט -  "חתונה מנייר"

2.  מרים זוהר -  "ציפורי חול"

3.  נטע שפיגלמן -  "נדיה - שם זמני"

4.  רותם זיסמן כהן -  "המילים הטובות"

5.  תמר אלקן -   "האיש שבקיר"

שחקן המשנה הטוב ביותר
1.  אשר אברהמי -  "באבא ג'ון"

2.  גל תורן -  "ירח בבית 12"

3.  דביר בנדק -  "ארץ פצועה"

4.  נורמן עיסא -  "מלחמת 90 הדקות"

5.  רועי אסף -  "המילים הטובות"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
1.  אסי לוי -  "חתונה מנייר"

2.  דבורה קידר -  "ציפורי חול"

3.  יובל שרף שבן -  "ירח בבית 12"

4.  מלי לוי גרשון -  "פלאפל אטומי"

5.  פלורנס בלוך -  "המילים הטובות"

הצילום הטוב ביותר
1.  אמנון זלאיט -  "ציפורי חול"

2.  אסף סודרי -  "ארץ פצועה"

3. טליה "טוליק" גלאון -  "נדיה - שם זמני"

4.  עמית יסעור -  "ירח בבית 12"

5.  עפר ינוב -  "באבא ג'ון"

6. רואי רוט - "חתונה מנייר"

העריכה הטובה ביותר
1.  אריק להב ליבוביץ' -  "היורד למעלה"

2.  אריק להב ליבוביץ' -  "מלחמת 90 הדקות"

3.  יצחק צחייק -  "ציפורי חול"

4.  עינת גלזר זרחין -  "ארץ פצועה"

5.  עינת גלזר זרחין -  "אהמילים הטובות"

הליהוק הטוב ביותר
1.  אורית אזולאי -  "המילים הטובות"

2.  דידי לובצקי -  "ציפורי חול"

3.  לימור שמילה, לבנה חכים, מעיין חן -  "פלאפל אטומי"

4.  נועה אלה -  "באבא ג'ון"

5.  ניצן גלעדי -  "חתונה מנייר"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
1. אבי אביבי, דורית בן שושן -  "המילים הטובות"

2. ברק ואזן, נעם גלברט -  "אני לא מאמין, אני רובוט!"

3. דינה קורנוויץ -  "חתונה מנייר"

4. יהודה אקו -  "באבא ג'ון"

5. יואל הרצברג -  "ארץ פצועה"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר
1. דורון אשכנזי -  "המילים הטובות"

2. דני בר שי, אתיה חודק לביא -  "ציפורי חול"

3. חן גלעד -  "פלאפל אטומי"

4. לי אלמביק -  "ירח בבית 12"

5. קרן אייל מלמד -  "חתונה מנייר"

האיפור הטוב ביותר
1. אורלי רונן, שירן כהן היימן - "ארץ פצועה"

2. ורד מבורך - "ירח בבית 12"

3. זיו קטנוב - "נדיה - שם זמני"

4. רונית דוגו ארביב - "ציפורי חול"

5. רינת אלוני, ריצ'ארד טאקש, שגית צמח - "ג'רוזלם"

המוסיקה המקורית הטובה ביותר
1. אייל סעיד מני -  "באבא ג'ון"

2. ישי אדר -  "ירח בבית 12"

3. פרנק אילפמן -  "ארץ פצועה"

4. רן בגנו -  "נדיה - שם זמני"

5. רן שם טוב -  "פלאפל אטומי"

הפסקול הטוב ביותר
1. אביב אלדמע, מוטי חפץ -  "המילים הטובות"

2. גיל תורן, איתי אלוהב -  "ציפורי חול"

3. גיל תורן, מוטי חפץ -  "באבא ג'ון"

4. ויטלי גרינשפן, אביב אלדמע -  "היורד למעלה"

5. רונן נגל, עמית שמן - "ארץ פצועה"

הסרט התיעודי הטוב ביותר – מעל 60 דק'
1. "היה היה מלך - נסים אלוני בשלוש מערכות, שתי תמונות ביניים ואפילוג"- מפיקים: לוי זיני, אבישי פרץ, דורון ג'רסי, בימוי: דורון ג'רסי

2. "מתי כספי - וידוי"-  מפיקים: אורי בורדה, שמי שינפלד, עמיתן מנלזון, בימוי: דליה מבורך, דני דותן

3. "סבנה"-  מפיקים: נתי דינר, משה אדרי, לאון אדרי, אודי ירושלמי, אורי הוד, יוצר: נתי דינר, בימוי: רני סער

4. "סינדרום בנטביץ'"-  מפיק ובמאי: גור בנטביץ'

5. "שיח לוחמים. הסלילים הגנוזים" - מפיקים: דניאל סיון, הילה מדליה, נטע צוובנר, בימוי: מור לושי

הסרט התיעודי הטוב ביותר – עד 60 דק'
1. "איפה אלה קרי ומה קרה לנוריקו-סאן"- מפיקות: יעל לשם, דבורית שרגל, בימוי: דבורית שרגל

2. "האויבת שלי, השותפה שלי"-  מפיקים: דוקי דרור, ענת ווגמן, בימוי: דוקי דרור, חן שלח

3. "חייו מלאי שיר - סיפורו של אברהם חלפי"-  מפיקה: תמי מרגלית, בימוי: אורי משגב

4. "מרוששות"-  מפיקות: שולה שפיגל, דנה עדן, בימוי: ג'ולי שלז

5. "קוזלצ'יק" – מפיק: טובי ארבל, בימוי: רוני ניניו

קטגורית הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר
1. "אחד באפריל"- מפיק: שקד לוי, בימוי: יונתן דקל

2. "אנטילופות"-  מפיקים: אייל שיראי, טינקר רוזן, בימוי: אורי רום

3. "גרינלנד"-  מפיקים: ליטל מייזל, יואב בירנפלד, בימוי: אורן גרנר

4. "החזן והים"-  מפיקות: טליה קלינהנדלר, אסנת הנדלסמן קרן, בימוי: יהונתן אינדורסקי

5. "סוסי נייר" - מפיקים: גל גרינשפן, רועי קורלנד, בימוי: מיכאל "מיש" רוזנוב


הוסף תגובה
Bookmark and Share