facebook הצטרפו לאיגוד פנסיה מיוחדת לבמאים פריסת מס לבמאים האמנה למניעת הטרדות מיניות בתעשייה




פסטיבלים ותחרויות

המועמדים לפרסי אופיר 2013

הסרט "בית לחם", של יובל אדלר, מוביל עם 12 מועמדויות; ביניהן לפרס הסרט הטוב ביותר, הבימוי והתסריט. ברשימת המועמדים בקטגוריות השונות ישנה נוכחות מרשימה של חברי איגוד הבמאיות והבמאים, בהם: יונתן גורפינקל, רן טל, גיא דוידי, יוסף פיצ'חדזה, אבי נשר, תום שובל, לאון פרודובסקי, עודד בן נון, נסים דיין, טל גרניט ושרון מימון. האיגוד מברך את חבריו ומאחל הצלחה לכל המתמודדים. במהלך הטקס, שיתקיים השנה בחודש ספטמבר, יוענק פרס מפעל חיים לשלישיית הגשש החיוור 


מאת: מערכת האיגוד    14/8/13

הוכרזו המועמדים לפרסי אופיר 2013 של האקדמיה הישראלית לקולנוע. הסרט "בית לחם", של יובל אדלר, מוביל עם 12 מועמדויות בסך הכל, ביניהן, לפרס הסרט הטוב ביותר, הבימוי והתסריט. סרטים נוספים שזכו לאהדת חברי האקדמיה: "מי מפחד מהזאב הרע" - עם  11מועמדויות - וכן, "שש פעמים" ו"מקום בגן עדן", עם 10 מועמדויות, כל אחד.

בקטגוריית הסרט הטוב ביותר מועמדים הסרטים: "בית לחם", "הבן של אלוהים", "לצוד פילים", "סוכריות" ו"שש פעמים"; ולצדם, שני סרטים שהגיעו לתחרות באמצעות מסלול הפרינג': "אני ביאליק" ו"פנתר לבן". לפרס הבמאי הטוב ביותר מועמדים אדלר עבור "בית לחם", תום שובל עבור "הנוער", קשלס פפושדו עבור "מי מפחד מהזאב הרע", יוסף פיצ'חדזה עבור "סוכריות" ויונתן גורפינקל עבור "שש פעמים". בקטגוריית התסריט הטוב ביותר מועמדים אדלר ועלי ואקד עבור "בית לחם", קשלס ופפושדו עבור "מי מפחד מהזאב הרע", רשף לוי עבור "לצוד פילים", יוסי מדמוני עבור "מקום בגן עדן" ורונה סגל עבור "שש פעמים".

ברשימת המועמדים בקטגוריות השונות ישנה נוכחות מרשימה של חברי איגוד הבמאיות והבמאים, בהם: יונתן גורפינקל, רן טל, גיא דוידי, יוסף פיצ'חדזה, אבי נשר, תום שובל, לאון פרודובסקי, עודד בן נון, נסים דיין, טל גרניט ושרון מימון. איגוד הבמאיות והבמאים מברך את חבריו ומאחל הצלחה לכל המתמודדים.

במהלך טקס אופיר 2013, שיתקיים בחודש ספטמבר, יוענק פרס מפעל חיים לשלישיית הגשש החיוור, על תרומתם הממושכת לקולנוע הישראלי. כמדי שנה, הזוכה בפרס הסרט הטוב ביותר יתמודד על מקום בקטגוריית הסרט הזר הטוב ביותר בטקס האוסקר האמריקאי.


רשימת המועמדים המלאה בקטגוריות השונות:

הסרט העלילתי הטוב ביותר
"בית לחם" – במאי: יובל אדלר. מפיקה: טליה קלינהנדלר

"הבן של אלוהים" – במאים: גיא נתיב וארז תדמור. מפיקים: שמי שינפלד, עמיתן מנלזון

"לצוד פילים" – במאי: רשף לוי. מפיקים: אהוד בלייברג, משה אדרי, לאון אדרי

"סוכריות" – במאי: יוסף פיצ'חדזה. מפיקים: דב שטויר, יוסף פיצ'חדזה, רן פרידברג, פרי כפרי, משה אדרי, לאון אדרי

"שש פעמים" – במאי: יונתן גורפינקל. מפיקים: אודי ירושלמי, יונתן גורפינקל

הסרט העלילתי הטוב ביותר מסלול פרינג'
"אני ביאליק" – במאי: אביב טלמור. מפיק: אביב טלמור

"פנתר לבן" – במאי: דני רייספלד. מפיקים: דפנה פרנר, שי אינס, משה אדרי, לאון אדרי, עמיר גולן, גיא בהר

הבימוי הטוב ביותר
יובל אדלר - "בית לחם"

תום שובל - "הנוער"

אהרון קשלס, נבות פפודשו - "מי מפחד מהזאב הרע"

יוסף פיצ'חדזה - "סוכריות"

יונתן גורפינקל - "שש פעמים"

הסרט התיעודי הטוב ביותר
"אילוף הגוררת"- מפיקים: עופר נעים, אמיר גדליה, בימוי: ריקי שלח

"גן עדן"- מפיקים: אמיר הראל, איילת קייט, רן טל, בימוי: רן טל

"זמן פוניבז'"- מפיקות: עינת פינסקי גולדשמיט, טליה קלינהנדלר, בימוי: יהונתן אינדורסקי

"חמש מצלמות שבורות"- מפיק ובמאי: גיא דוידי

"לשכה 06" – מפיק ובמאי: יואב הלוי

"שומרי הסף" - מפיקים: דרור מורה, פיליפה קוברסקי, בימוי: דרור מורה

הסרט העלילתי הקצר הטוב ביותר
"איה" - מפיקים: הלל רוזמן, יעל אבקסיס, פבלו מלר, בימוי: עודד בן נון, מיכל ברזיס

"בבגה" - מפיקה: מורן שלטון, בימוי: גן דה לנגה

"ברוכים הבאים ו... משתתפים בצערכם" - מפיקים: חיים מקלברג, אסתי יעקב-מקלברג, בימוי: לאון פרודובסקי

"חופש גדול" - מפיקים: טל גרניט, שרון מימון, גל גרינשפן, רועי קורלנד, בימוי: שרון מימון, טל גרניט

"חנייה בצל" - מפיק: איתמר טבנקין, בימוי: אורי רום

התסריט הטוב ביותר
יובל אדלר, עלי ואקד - "בית לחם"

רשף ורגב לוי - "לצוד פילים"

אהרון קשלס, נבות פפושדו - "מי מפחד מהזאב הרע"

יוסי מדמוני - "מקום בגן עדן"

רונה סגל - "שש פעמים"

השחקן הראשי הטוב ביותר
שאדי מרעי - "בית לחם "

מכרם חורי - "הבן של אלוהים"

ששון גבאי - "לצוד פילים"

צחי גראד- "מי מפחד מהזאב הרע"

אלון אבוטבול - "מקום בגן עדן"

השחקנית הראשית הטובה ביותר
טלי שרון - "ההיא שחוזרת הביתה"

ריימונד אמסלם - "כידון" / "פלסטלינה"

רותם זיסמן-כהן - "מקום בגן עדן"

יובל שרף - "פלאות" (בימוי: אבי נשר)

סיון לוי - "שש פעמים"

שחקן המשנה הטוב ביותר
צחי הלוי - "בית לחם"

זהר שטראוס - "הבן של אלוהים"

מוני מושונוב - "לצוד פילים" / "סוכריות"

דב גליקמן - "מי מפחד מהזאב הרע"

שחקנית המשנה הטובה ביותר
ליאורה ריבלין - "ההיא שחוזרת הביתה"

שירילי דשא - "הנוער"

רותם זיסמן-כהן - "לצוד פילים"

אהובה קרן - "מפריח היונים"

קרן ברגר - "מקום בגן עדן"

חנה לסלאו - "פלסטלינה"

הצילום הטוב ביותר
ירון שרף - "בית לחם"

גיורא ביח - "מי מפחד מהזאב הרע"

בועז יהונתן יעקב - "מקום בגן עדן"

שי גולדמן - "פלסטלינה"

שָרְק דה מאיו - "שש פעמים"

העריכה הטובה ביותר
רון עומר - "בית לחם"

ז'ואל אלכסיס - "הנוער"

אסף קורמן - "מי מפחד מהזאב הרע"

דב שטויר - "סוכריות"

אריק להב ליבוביץ' - "שש פעמים"

הליהוק הטוב ביותר
לירון זוהר, נעמה זלצמן - "בית לחם"

אורית אזולאי - "הנוער"

לירון זוהר, נעמה זלצמן - "לצוד פילים"

לימור שמילה - "מי מפחד מהזאב הרע"

גלית אשכול - "שש פעמים"

העיצוב האמנותי הטוב ביותר
יואב סיני - "בית לחם"

ערד שאואט - "מי מפחד מהזאב הרע"

מיגל מרקין - "מפריח היונים" (בימוי: ניסים דיין)/ "מקום בגן עדן"

יואב סיני - "סוכריות"

אדם קלדרון - "שש פעמים"

עיצוב התלבושות הטוב ביותר
לי אלמביק - "מפריח היונים"

לאורה שיים - "מקום בגן עדן"

דורון אשכנזי- "סוכריות"

קרן רון, ירון אריה - "פלסטלינה"

אדם קלדרון - "שש פעמים"

האיפור הטוב ביותר
אורלי רונן - "בית לחם" / "לצוד פילים"

אלינור גיגי אדוני, דקלה שרעבי - "מי מפחד מהזאב הרע"

רונית דוגו ארביב - "מקום בגן עדן"

אתי בן-נון - "פלאות"

המוזיקה המקורית הטובה ביותר
ישי אדר - "בית לחם"

אופיר ליבוביץ' - "הבן של אלוהים"

חיים פרנק אילפמן - "מי מפחד מהזאב הרע"

אופיר ליבוביץ' - "מקום בגן עדן"

בוריס מרצינובסקי - "סוכריות"

הפסקול הטוב ביותר
אבי מזרחי, אשי מילוא - "בית לחם"

איתי אלוהב, גיל תורן - "כידון "

דניאל שטרית, רונן נגל, לי זוהר - "מי מפחד מהזאב הרע"

תולי חן, אלכס קלוד, דניאל מאיר - "מקום בגן עדן"

דוד ליס, גיל תורן, יוסי אפלבאום, ארז עיני שביט - "סוכריות"

מוטי חפץ, איציק כהן, תומר קורן - "שש פעמים"


הוסף תגובה
Bookmark and Share