facebook הצטרפו לאיגוד פנסיה מיוחדת לבמאים פריסת מס לבמאים האמנה למניעת הטרדות מיניות בתעשייה
לחברים-ות

אמיר הר גיל

אמיר הר גיל
ת.ד. 77
קבוץ יקום
09-9524697
054-5208720
אמיר הר גיל
פרטים כלליים
עירית שמגר, מעריב: אמיר הר-גיל, הוא יוצר סרטים שאוהב להתבונן בנו , הישראלים, ולמרבה המזל הוא בוחר את הטובים או לפחות מתבונן בהם בעין טובה.

שם הסרט: "בקצה השמיים"
ביקורת:
יהורם גאון, בתוכנית "גאון ברדיו" רשת ב' קול ישראל: סיפורו של אורי גיל, טייס בחיל האויר, שטס 41 שנים, רוב הזמן על אף 16. לאורי שהוא בן 60, ונושא על כתפיו דרגות תת אלוף ושנזקפות לזכותו הפלות אין קץ, אותן לומדים בבתי ספר לטיס בכל העולם. אורי שטס בגיל שבו לא טס אף טייס אחר גם בצבאות אחרים שבעולם, אורי גיל שהוא גם צייר ופילוסוף, איש מקסים מאין כמוהו. נקלעתי אליו ונתקעתי אל המסך מבלי יכולת להינתק ממנו, כי ממנו מן המסך זהרה לי ארץ ישראל של יפי נפש, ושל התלבטות נפשית המלווה לוחם. ובתוכנית הוא טס לטיסה אחרונה שלו, ומלווה אותו יעף של ארבעה טייסים צעירים, תלמידיו, ומן הגובה הוא אומר להם אני מותיר את השמים לכם שתשמרו עליהם ועלינו. וכשהוא נחת הוא פרץ בבכי והתבייש בבכיו ועמד שם לבד, פניו בין ידיו עד שנרגע. גיבור בגיבורים, רגיש כמו ילד קטן. מזמן לא ראיתי יופי כזה, מזמן לא התרגשתי כל כך למראה משהו בטלויזיה שלנו, מזמן לא הייתי כל כך גאה במישהו שדיבר את שפתי.... "בקצה השמים" זו הייתה תפארת אמיתית, ובה חשבון נפש של טייס קרב שזכה בשיא גינס על היותו טייס הקרב המבוגר שבעולם....


שם הסרט: "התור באיבן שדאד 2"
ביקורות:
ידיעות אחרונות, יעל גבירץ, 16-10-2000: "התור באיבן שדאד 2" , הר-גיל חושף בסרטו החכם והמכאיב את עוצמת הישרא-בלוף של ירושלים המאוחדת. הסרט הופך את הסדר המקובל אצלנו במבחן האירועים. בואו ותשמעו סיפר על תור אחד, מציע לנו הר-גיל, ותבינו את הסיפור כולו.
מעריב, קובי ניב, 17-11-2000: "התור באיבן שדאד 2" הוא סרט מהפך קרביים ומעורר זעם, סרט מפתח להבנת הצד הפלשתינאי בסכסוך. הר-גיל חושף בסרט מה שקורה בחצר האחורית שלנו, במקום שאליו איננו מעיפים מבט, כדי לא לראות ולא לדעת . אבל "התור באיבן שדאד 2" לא נותן לנו לברוח. הר-גיל מסב את ראשינו להביט ולראות דרך מצלמתו את אשר עושים ברשותנו, בסמכותנו ובשמנו לבני אדם. וכל אשר נותר לנו הוא להתבייש ולזעום, כי בסרט הזה הרעים הם אנחנו.
הארץ, בני ציפר, 8-11-2002: המצלמה היא של הבימאי אמיר הר-גיל, שתיעד בסרטו: "התור באיבן שדאד 2" את הזוועה הביורוקרטית שצריכים לעבור פלשתינאים תושבי ירושלים בכל שיח ושיג שיש להם עם המדינה הישראלית.
הדף הירוק, נחמן גלבוע, 28-9-2000: "התור באיבן שדאד 2" , מה שעושה את הסרט למסמך אנושי מרתק ומזעזע הוא סיפורם של 3 אנשים ההופכים את אותו התור ערטילאי לסיפורים מוחשיים וכואבים. מנימוקי צוות השופטים נכתב כי מדובר ב"סרט חשוב המראה את אחת הפינות החשוכות בישראל, סיפור של התור למשרד הפנים שבמזרח ירושלים . זהו סיפור של ממסד ישראלי אטום". הסרט ישמש כמוצג משפטי בעתירה לבג"ץ שהגישו האגודה לזכויות האזרח כנגד משרד הפנים. השרה יולי תמיר הודיעה לאחר ההקרנה כי החליטה לקחת עותק מהסרט, ולשוח אותו לשר הפנים, חיים רמון.
מוסף הארץ, אוריה שביט, 13-10-00: "התור באיבן שדאד 2", סרטו התיעודי של אמיר הר-גיל הבוחן את הנעשה בלשכת משרד הפנים במזרח ירושלים, זכה בפרס "דוקונגה" לסרטים תיעודיים, מעורר עניין רב. מאיר מרגלית, חבר מועצת עיריית ירושלים (מרצ), ארגן הקרנה שלו לפני חברי המועצה ושר הפנים, והיא תתקיים ב- 22 באוקטובר. דינה זילבר ממחלקת הבג"צים של פרקליטות המדינה הזמינה את הסרט להקרנה לפני עמיתיה. מועד ההקרנה עוד לא נקבע, ובמשרד המשפטים מדגישים שזוהי יוזמה פרטית לצורכי העשרה של הפרקליטים בלבד. האגודה לזכויות האזרח פנתה בחודש שעבר לבג"ץ, בבקשה שהשופטים הדנים בעתירתה יצפו בסרט ("בקשה דחופה להגשת קלטת וידאו לצפייה") ההחלטה עוד לא התקבלה. הסרט עשוי בפשטות אך יש בו כמה בחירות בעלות עוצמה.

שם הסרט: "החיים על פי אווה"

ביקורות:
"הבמאי אמיר הר-גיל הציב מצלמה באמצע החיים של משפחה מקסימה מכפר שלם. ההגדרה של "החיים על פי אווה" לעוני מציבה רף גבוה יותר לחברה, שרוצה להגדיר עצמה כצודקת. מדובר במסמך מעניין ומעורר מחשבה" אורנה לנדאו, "ידיעות אחרונות"
"סרט דוקומנטרי המבוים היטב על משפחה אוהבת המסוגלת להתגבר על זמנים קשים ביותר, האמת יוצאת לאור, המצלמה תופסת את משפחת משען במספר רב של רגעים מרגשים." אריה דין כהן, ג'רוזלם פוסט.
" בהדרגה למדה משפחת משען להתעלם מהמצלמה וכך בסגנון "הזבוב שעל הקיר" הופך הצופה לשותף- מציץ במתרחש, בני המשפחה תועדו בשגרת היום יום ברגעי השמחה והעצב" דורית שריד, ידיעות אחרונות".
"הסרט משדר מסר של עוצמה ואופטימיות" רותה קופפר, "הארץ"
ידיעות אחרונות, רענן שקד, 24-11-2002: "החיים על פי אווה", כנראה התוכנית המשמעותית היחידה ששודרה בערוץ 2 השבוע. שעה שלמה של טלויויזיה נושמת מחיים אמיתיים, מקומיים. הרבה נחת משעה של חוסר-נחת.

שם הסרט: "הכשרון לחיות",
ביקורות:
"הכשרון לחיות" סרטו של הר-גיל הוא חתך לנפש אביו באכזריות ובאהבה וניסיון להבין את האיש שמצא אהבת אמת גיל כה מבוגר דווקא בעיר הולדתו ממנה גורש עם אישה שאינה יכולה להתנצל על מה שעשה אביה לפני שנולדה. סרטו של אמיר הר-גיל, הוא סרט מרגש ונוגע במי אנחנו ומניין אנחנו באים. סרט נפלא! " (יורם קניוק), "הכשרון לחיות - מרגש, מעניין וחשוב" (יהודית קציר), ""הכשרון לחיות" הוא ללא ספק סיפור המושתת על חומרים מצוינים, והוא ערוך ביד מקצועית. הסרט מצליח לזגג עיניים ולהרטיבן בלחלוחית עכורה. סרט כזה יודע איך לא להרפות מהצביטה הזו שלופתת את הלב ודוקרת אותו, ולעתים סרט כזה מגלה מיומנות של איש שב"כ כשהוא מטלטל בצופים מין כדור סמיך של מועקה שצפה ועולה ממעמקי הבטן, מתיישבת באמצע הגרון, ונעלמת רק אחרי תום הכתוביות".
(עמוס שביט, "זמן תל-אביב")
"התרגשתי עד דמעות. אני חייב לציין שהיצירה ריתקה אותי וריגשה אותי עמוקות. הייתי קורא לסרט בשם 'שיר השירים לזקנה'. עבודת הבימוי מצטיינת ברגישות בלתי רגילה וביכולת לתת ביטוי מלא לניואנסים וגוונים דקים, המעניקים לסרט את אופיו המיוחד במינו. אי-אפשר שלא להישאב עמוק לתוך הסיפור. מבוים ברגישות ובחוכמה. הסרט נשאר איתי מספר ימים לאחר הצפייה.".
(ניסן נתיב)

"פשוט סיפור אהבה מרגש"
דפנה לוי, לאשהשם הסרט: "בוקר טוב ישראל"
ביקורות:
מאיר שניצר: "בבוקר טוב ישראל האמירה יכולה להיעשות , כמדומני, אך ורק בקולנוע… מכאן שהסרט הביע את המדיום של עצמו, מגיע לו ציון גבוה". יהודית אוריין: "סרט מקורי… השלם, והבשל מכולם".
שאול שיר רן: "יש בו כישורון ויש בו אמירה, סרט שאפילו יש בו ניצנים של מילוש פורמן- זה הסרט של אמיר הר-גיל. חגית טוך: "זה סרט שזכה למירב האהבה מצד הצופים".
פרסים: פרס ראשון בתחרות הסרט הישראלי בפסטיבל ירושלים , ציון לשבח מהמכון הישראלי לקולנוע , פרס האולפנים המאוחדים על בימוי, פרס חברת דלתא פילם כסרט מצטיין

שם הסרט: "בוקר טוב ישראל – עשר שנים אחרי"
ביקורות:
· שם הסרט: "בוקר טוב ישראל – עשר שנים אחרי" בשעה: " סרט מקסים ומרתק, הנותן הצצה לעולמם של צעירים בישראל" ג'ורג' לובל, “The Recorder”, אנגליה.שם הסרט: "אבא, אמא, ילדים, קורקינט"
ביקורות:
עירית שמגר, מעריב: "אמיר הר-גיל, הוא יוצר סרטים שאוהב להתבונן בנו , הישראלים, ולמרבה המזל הוא בוחר את הטובים או לפחות מתבונן בהם בעין טובה. כך היה בסרטו "בוקר טוב ישראל", כך ב"החיים עלפי אווה" וכך בסרט החדש "אימא אבא ילדים קורקינט".... לזכותו של אמיר הר-גיל ייאמר שהוא הצליח לתאר את משפחת פלדה כמות שהם. מעורר קנאה."
על היוצר

ד"ר אמיר הר-גיל
קורות חיים
ת.ד. 77, קבוץ יקום 60972
טלפון: 09-9524697, 054-5208720
פקס: 09-9524478
amirhar-gil@yakum.co.il


תואר
1998 – ד"ר בהצטיינות בקולנוע (Ph.D cum laude)
University of Northumbria at Newcastle upon Tyne, England
החוג לתקשורת, אוניברסיטת נורת'אמבריה, (Northumbria) , ניו קאסל, אנגליה


פרסים, מלגות והקרנות מיוחדות של סרטים בבמויו של אמיר הר-גיל
• פרס הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר לשנת 2015 בפסטיבל הסרטים בלונדון
(Best Documentary for 2015 at the UK Film Festival), "ירושלים ממתינה בתור", 2015.
• פרס ציון לשבח בפסטיבל הסרטים במאלביה, מאלגה, ספרד (I Film Maker Film Festival), "ירושלים ממתינה בתור", 2015
• פרס זהב (Golden Award) בפסטיבל לסרטים דוקומנטריים בג'קרטה, אינדונזיה.
(World Documentary Award Festival), "ירושלים ממתינה בתור", 2016
• פרס זהב (Golden Award) בפסטיבל סרטים בג'קרטה, אינדונזיה.
(World Documentary Award Festival), "בקצה השמיים" גרסת הבמאי, 2016.

· פרס חביב הקהל מבין כל סרטי הפסטיבל שכללו: סרטי עלילה, אנימציה, דרמות קצרות, ודוקומנטרי) לסרט "הכשרון לחיות" בפסטיבל Reel to Real , ארה"ב. 2006.

· הסרט "החיים על פי אווה" נבחר להיות חלק מתוכנית הלימודים של משרד החינוך, במסגרת לימודי התקשורת, בכתות י"ב. 2006.

· אחד מחמשת המועמדים הסופיים לאוסקר הישראלי (פרס אופיר) בקטגוריית הסרט הדוקומנטרי הטוב ביותר, עבור "הכשרון לחיות", 2004

· הקרנה בכנסת של הסרט "התור באיבן שדאד 2" בבימויו של אמיר הר-גיל, במסגרת מפגש עיון בנושא שרותי משרד הפנים במזרח ירושלים
יושבי ראש: חה"כ הרב מלכיאור וחה"כ עסאם מח'ול, מתדיינים: חה"כ יורי שטרן, יו"ר ועדת הפנים, גדעון בר לב, מנכ"ל משרד הפנים, שלום קולדשטיין , יועץ ראש עירית ירושלים לעייני מזרח ירושלים, גבי שוחט, מנהל נכסי הדיור הממשלתי, משרד האוצר, ועוד. יולי 2004.

· פוקוס לאמיר הר-גיל, רטרוספקטיבה של 6 מסרטיו בסינימטק שדרות,
"הכשרון לחיות", "החיים על פי אווה", התור באיבן שדאד 2", אמא אבא ילדים קורקינט,
"בוקר טוב ישראל 1985-1995", "רצפט לאושר", 2004

· הקרנת בבית המשפט העליון ובפרקליטות המדינה של הסרט "התור באיבן שדאד 2" בבימויו של אמיר הר-גיל, הסרט הוצג כעדות לנעשה במזרח ירושלים.
במסגרת תביעה של האגודה לזכויות האזרח כנגד משרד הפנים, 2001

· פרס ראשון לסרט הטוב ביותר בפסטיבל דוקונגה, עבור "התור באיבן שדאד 2", 2000

· פרס נגה תקשורת, שירות הסרטים וסינמטק ירושלים, למימון הפקת "המואר", 2000
(בימוי אמיר הר- גיל, הפקה שלמה אורבך "קיץ" הפקות, תסריט אספה פלד ) סרט שלא יצא לפועל בהרכב תפקידים זה.

· וידאו קליפ מצטיין, פסטיבל חיפה, עבור קליפ ל"מובטל בלוז", שירו של אריאל זילבר, 1987

· פרס ראשון בתחרות וידאו קהילתי בישראל, עבור "לחלום כאן", 1987

· פרס ראשון לסרט הישראלי הקצר הטוב ביותר, פסטיבל הקולנוע ירושלים עבור "בוקר טוב ישראל", 1986

· ציון לשבח - המכון הישראלי לקולנוע, עבור "בוקר טוב ישראל", 1986

· פרס האולפנים המאוחדים לסרט הקצר - פרס לבמאי המצטיין עבור "בוקר טוב ישראל", 1986
· פרס דלתא פילם - לבוגר המצטיין במגמת קולנוע, בית צבי, 1986
· מילגת אולפני זינקו - לבוגר המצטיין במגמת קולנוע, בית צבי, 1986
· מילגת קרן שרת אמריקה–ישראל - לסטודנט המצטיין, 1985פילמוגרפיה - בימוי, תסריט והפקה
2007
· "בוקר טוב ישראל 2007" , תיעודי, 60 דק'
תסריט, בימוי והפקה. חמישה נערים ממגזרי אוכלוסייה שונים בישראל. במאי יוצא למסע בעקבות 5 הגיבורים שתעד לפני 20 שנה ממיגשרים שונים בחברה הישראלית ומגלה מה הש/תנה בההם ובו. זהו מיקרוקוסמוס של החברה הישראלית.
עבור חברת הלווין יס. בהפקת: מוזה הפקות, יהלי גת.

· "לכודים" , סרט דוקומנטרי, 50 דק',
תסריט ובימוי. הסכסוך היהודי-פלשתיני מראשיתו ועד היום, דרך סיפורן של משפחות משני הצדדים.
עבור ה-EU (האיחוד האירופי. בהפקת: חברת פרו-ויד.


2006
· "בקצה השמים", תיעודי, 53 דק'
תסריט ובימוי. חשבון הנפש ערב פרישה של טייס הקרב המבוגר בעולם.
עבור רשות השידור, הערוץ הראשון. בהפקת: חברת פרו-ויד בע"מ


2004
· "ברית של שכול", תיעודי, 30 דק'
תסריט ובימוי. סיפור על השכול בקרב העדה הדרוזית בישראל, המובא דרך נקודת מבטן של נשים דרוזיות, שאותן פוגש רוביק רוזנטל, הידוע גם כסופר שכול.
עבור הרשות השניה לטלוויזיה ולרדיו, ערוץ 2. בהפקת: מוזה הפקות טלוויזיה בע"מ

· "הכשרון לחיות", תיעודי, 53 דק'
תסריט, בימוי והפקה. סיפור אהבה יוצא דופן. שרגא (72), יהודי גרמני שאיבד את משפחתו באוושוויץ וברח מהנאצים לארץ ישראל בצעירותו, מתאהב באולה (55), נוצריה גרמנייה ובתו של מי שייצר את מיכלי הגז לאושוויץ. היה מועמד לאוסקר הישראלי.
עבור נגה תקשורת, ערוץ 8. בהפקת: הר-גיל קולנוע וטלוויזיה

* "שמים וארץ", סדרה תיעודית, 6 x 30 דק'
תסריט ובימוי. עובדים בחברת תעופה – העולם הוא ביתם.
בהפקת חברת פרו –ויד


2003
· "שבועות לרגלי הלגבוע", תיעודי, 30 דק'
תסריט בימוי והפקה. חג השבועות הקיבוצי – חג חילוני כחול-לבן ותוצר התרבות הישראלית-יהודית המתחדשת, שהתפתח בעמק יזרעאל.
עבור המועצה האזורית גלבוע. בהפקת הר-גיל קולנוע וטלוויזיה
2002
· "הקיבוץ של חסן וכמאל", תיעודי 30 דק'
תסריט ובימוי. סיפורם של חסן וכמאל שהתחנכו בקיבוצים ומטרתם להקים קיבוץ ערבי.
עבור רשות השידור, הערוץ הראשון. בהפקת: הערוץ הראשון

· "אבא, אמא, ילדים, קורקינט", תיעודי, 30 דק'
תסריט ובימוי. חינוך ילדים והקשר בין הורים לילדים בעידן הפוסט-מודרניסטי בישראל, שבו כבר אין כללים וכל משפחה ממציאה את גישת החינוך המתאימה לה.
עבור הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, ערוץ 2. בהפקת: "אסא הפקות"
2001
· "החיים על פי אווה", תיעודי, 64 דק'
תסריט ובימוי.
החיים הטובים מתחת לקו העוני בישראל: אווה, שרי ונאווה מלמדות כיצד הן לוקחות את הזכויות המגיעות להן בכל מקרה. אינטגרציה בתיכון מנקודת מבטם של אלה הנמצאים בקו העוני.
הופק במסגרת סדרה בנושא זכויות האדם בישראל.
עבור נגה תקשורת, ערוץ 8. בהפקת: חברת פרו-ויד


2000
· "התור באיבן שדאד 2 ", תיעודי, 52 דק'
תסריט ובימוי, והפקה משותפת. מיקרו קוסמוס של הבעיה הפלשתינאית . הצצה אל החצר האחורית של הממסד הישראלי ויחסו אל המיעוט הפלסטיני. בתיעוד סמוי ובאמצעים נוספים מראה הסרט את המציאות הקפקאית שבה נאבקים תושבי מזרח ירושלים הפלסטינים מדי יום בתור שבפתחו של משרד הפנים בעירם. הופק במסגרת סדרה בנושא זכויות האדם בישראל.
עבור נגה תקשורת, ערוץ 8. בהפקת הר-גיל קולנוע וטלוויזיה ופרו-ויד

· "בר בת 10", סרט תדמית, 15 דק'
תסריט בימוי והפקה. סרט תדמית לחברת ההפצה לעיתונים ולמגזינים הגדולה בישראל.
עבור חברת "בר שיווק והפצה". בהפקת: הר-גיל קולנוע וטלוויזיה

· "קשת צבעים פרק ב' ", סרט הדרכה, 15 דק'
תסריט ובימוי. סרט הדרכה בנושא שינוי הכללים ביחסים בין צה"ל לכוחות הביטחון הפלסטינים לאחר הסכמי אוסלו. סרט המשך שנוצר בעקבות השחיקה ביחסים אלה.
עבור קצין חינוך, צה"ל

· "ג'סי מג'סי", סרט דוקומנטרי 25 דק'
הפקה משותפת עם יובל דלשד, במאית עינת מאירי. סרט בנושא קבוצת נוער שוליים, המעלים הצגה במסגרת פעילותם בתנועת הנוער השומר הצעיר. על התהליך והפערים בינם ובין המדריכים.
עבור הסתדרות השומר הצעיר.


1999
· "שותפים", תיעודי, 30 דק'
תסריט ובימוי. על יהודים וערבים הקושרים את גורלם זה בזה בקשרים עסקיים.
עבור הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו, ערוץ 2. בהפקת: פישר גת הפקות, 1999.

1998
· "גשר צר מאוד", תיעודי, 50 דק'
תסריט. שישים שנה לקיבוץ גשר.
עבור קיבוץ גשר. בהפקת: הר-גיל קולנוע וטלוויזיה, 1998.

· "בינת הלב", תדמית, 15 דק'
תסריט בימוי והפקה. פרוייקט בינת הלב בבתי הספר היסודיים במחוז תל אביב .
עבורמשרד החינוך, מחוז תל אביב, בהפקת: הר-גיל קולנוע וטלוויזיה, 1998.


1997
· "מחוק", עלילתי, 90 דק'
תסריט משותף עם הסופרת רות פלד על פי סיפרה. סיפור אהבותיו של בחור ישראלי בעל זהות מחוקה.
בהפקת: סקרין אינטרטיימנט

· "קשת צבעים פרק א' ", סרט הדרכה, 40 דק'
תסריט ובימוי. סרט בנושא שינוי הכללים, מאויבים לשותפים, היחסים בין צה"ל לכוחות הביטחון הפלסטינים לאחר הסכמי אוסלו. עבור קצין חינוך ראשי, צה"ל

· "ויסטא", סרט תדמית, 7 דק'
תסריט ובימוי והפקה משותפת. סרט תדמית למפעל היי-טק מתשלובת התעשייה האווירית.
עבור התעשייה האווירית. בהפקת: "אסא הפקות" בשותפות עם הר-גיל קולנוע וטלוויזיה

· "סולר דיינמיקס", סרט תדמית, 3 דק'
תסריט ובימוי והפקה משותפת. סרט תדמית של סולר דיינמיקס המייצרת מתקנים לטיהור מי שפכים.
עבור סולר דיינמיקס. בהפקת:" אסא הפקות" בשותפות עם הפקה הר-גיל קולנוע וטלוויזיה1996
· "הקסם הקולנועי", סדרה לימודית, 3 – 8 דק',
תסריט ובימוי והפקה משותפת. סידרה בת 11 סרטים עלילתיים קצרים (8-3 דק'), ללימוד שפת הקולנוע בבתי הספר.
עבור מט"ח, משרד החינוך. הפקה:" אסא הפקות" בשותפות עם הפקה הר-גיל קולנוע וטלוויזיה

1995
· "בוקר טוב ישראל 1985-1995", תיעודי, 42 דק'
תסריט, בימוי והפקה. חמישה נערים ממגזרי אוכלוסייה שונים בישראל. סרט מעקב: עשר שנים לאחר צילום הסרט הראשון, חוזר הבמאי כדי לבחון מה השתנה בהם ובמדינה.
עבור חברות הכבלים. בהפקת: הר-גיל קולנוע וטלוויזיה

· "קטע טוב", קטע מוזיקלי, 7 דק'
תסריט ובימוי. סרט תדמית עבור חגיגות 75 שנה לקרן היסוד.
עבור ג'רוזלם און ליין

· "הבטן כמו ים", סדרה תיעודית, 20 דק'
תסריט ובימוי. כתבות בנושא האתיופים בישראל במסגרת הסדרה "סובלנות".
עבור הטלוויזיה החינוכית

1993
· "חלום יעקב", תיעודי, 50 דק'.
תסריט ובימוי. סרט על חייו של יעקב חזן.
עבור העמותה לאישים דגולים בעם היהודי

· "ירידת מצרים", תיעודי, 40 דק'
תסריט ובימוי. סרט מסע במצרים של קבוצת צעירים ישראלים (יהודים) דוברי ערבית, שבו מתגלה לצעירים ארץ, תרבות ועולם שלא הכירו.
עבור אתר מרכז הווידאו, גבעת חביבה


1992
· "כולנו ביחד וכל אחד לחוד", תיעודי, 40 דק'
תסריט ובימוי. סרט בנושא השינויים בקיבוץ כפי שהם משתקפים בקיבוץ שנכשל, אחד שנכשל ואחד שנאבק.
עבור הטלוויזיה הישראלית, רשות השידור

· "90 שנה לקק"ל", מיצג מולטימדיה, 30 דק'
תסריט ובימוי. סרט מולטי מדיה שהשתלב באירוע בימתי.
עבור הקרן הקיימת לישראל

· "לב אל לב", סרט תדמית
תסריט ובימוי. סרט תדמית המיועד לגיוס כספים בארה"ב עבור אגודת "לב אל לב ישראל".
עבור " לב אל לב ישראל". בהפקת: אביב הפקות

· "מסע כומתה", תיעודי
תסריט ובימוי. סרט דוקומנטרי העוסק בסיירת 300.
עבור קצין חנוך ראשי, צה"ל

· "מובטל בלוז", וידאו קליפ
תסריט, בימוי והפקה מוזיקלית. "מובטל בלוז", קליפ משעשע על איש שעבד, פוטר ושר... בשירו והשתתפותו של אריאל זילבר.
הר-גיל הפקות

· "צל"ש לחובש", תיעודי, 15 דק'
תסריט ובימוי. תפקידו של חובש קרבי בצה"ל, בקרב ובעתות שלום.
עבור קצין חינוך ראשי, צה"ל

1991
· "פלסטיב", סרט תדמית
תסריט, בימוי והפקה. סרט תדמית למטרות שיווק "פלסטיב", מפעל הפלסטיק הגדול בישראל.
עבור "פלסטיב". בהפקת: הר גיל קולנוע וטלוויזיה

· "תולדות חדרה", עלילתי, 45 דק'
תסריט ובימוי. שיחזור קטעים נבחרים מתולדות חדרה לרגל חגיגות המאה להיווסדה. נבחר לייצג את ישראל בפסטיבל הבינלאומי לסרטי מוזיאונים בברצלונה.
הופק עבור מוזיאון חדרה, בהפקת: אינרקאט

· "זהב לבן", עלילתי, 7 דק'
תסריט ובימוי. סיפורו של נער המתלבט כיצד להתלבש לחגיגת הבר מצווה שלו כפתיח לדיון עיוני בנושא הרלוונטיות של ארון הספרים היהודי לחיי הנוער של היום.
הפקולטה לחינוך, האוניברסיטה העברית

· "תרומה - תמורה", תיעודי
תסריט ובימוי. סרט דוקומנטרי העוסק בהכנסת שכר דיפרנציאלי לקבוץ.
אתר מרכז הוידאו

1990
· "רצפט לאושר", תיעודי אישי
תסריט בימוי והפקה. ערב חתונתו הולך הבמאי אל אבא, אימא סבא וסבתא ושואל האם כדאי?
הר-גיל קולנוע וטלוויזיה

· "השריון עשה היסטוריה", תדמית
תסריט ובימוי. תקציר ההיסטוריה הצבאית של חיל השריון והישגיו.
חיל השריון, צה"ל

1988
· "מפ"ם על המפה", תדמית
תסריט. סרט תעמולה לשכנוע מצטרפים חדשים למפלגת מפ"ם

· "יום אתגר יום בבית", הדרכה
תסריט. סרט העוסק בעבודת הסוהר בבית הכלא הצבאי
עבור קצין חינוך ראשי, צה"ל

1987
· "מתן תורה"
תסריט. 22 תוכניות טלוויזיה עבור תחנת טלוויזיה אמריקאית.
מפיק מיכה שגריר, מיכה שגריר הפקות

· "קו אדום", תדמית
תסריט ובימוי.
הופק עבור עמותה למטרת גיוס כספים, מפיק: עמוס מוקדי


1985
· "ארץ זבת חלב ודבש", פיקסלציה
תסריט, בימוי והפקה. סיפור על קבוצת תיירים יהודיים בישראל שעלו, ירדו, עלו, ירדו, עלו וירדו מהאוטובוס מאושרים.
נבחר מבין 54 סרטים להיות מוקרן במוזיאון תל-אביב מדי יום ביומו במשך ששה חודשים רצופים. בית
צבי.

בימוי ותסריט: כתבות טלוויזיה

1993-1998 – "מבט שני", הערוץ הראשון
תסריט ובימוי כתבות תחקיר
בעריכת: אליעזר יערי, ירין קימור, מיכאל קרפין, חיים יבין
בנושאים: המועצות הדתיות, הוואקף המוסלמי, שיתוף פעולה ערבי-יהודי בגליל, אימוץ ילדים, הפרטת המדינה, השינויים בקיבוץ, המדע בישראל ועוד.

1994 - 1995 - "ערב חדש", הטלוויזיה החינוכית
במאי בכיר ותסריטאי בכתבות חדשותיות לתוכנית
בנושאים: הפיגוע בירושלים, הפיגוע בדיזינגוף, תושבי הערבה ערב השלום עם ירדן, תרבות ועוד.

1994 - 1996 – בימוי כתבות בטלוויזיה החינוכית לתוכניות: "חדש בעיניים", "תיק תקשורת", "הכל פתוח", "טוב לדעת", "קולנוע ישראלי"

1991 - 1993 -"שיפוץ-קיבוץ", הערוץ הבין-קיבוצי
במאי בכיר ותסריט. סדרת כתבות לתוכנית "הגשה עצמית" בערוץ הבינקיבוצי, בנושא השינויים בקיבוץ.

1991-1992 - "בין הכיסאות", הערוץ הראשון
במאי בכיר ותסריט. כתבות בנושאי חינוך ונוער.

1989 - 1997 - כתבות טלוויזיה בערוץ הראשון לתוכניות "השבוע יומן אירועים", "ערבסקה", "קליק", "זאפ לראשון", ולטלוויזיה בערבית.
תסריט ובימוי

1989-1990 - "תצפית", הערוץ הראשון
תסריט ובימוי. מספר כתבות בנושא מדע וחלל.

1989 - "על גלגלים", הערוץ הראשון
תסריט ובימוי. פינה בנושא מניעת תאונות. סדרת כתבות פרופיל על נכי תאונות דרכים.

1988 - "למשפחה", הערוץ הראשון
תסריט ובימוי . כתבות בנושאים הקשורים למשפחה.

1987 - "בקו הבריאות", הערוץ הראשון
תסריט ובימוי. כתבות בנושא בריאות וחידושים ברפואה.


הקרנות בפסטיבלים ובעולם

"בקצה השמים" (גירסת הבמאי)פסטיבל Kifiga Niue, איי פיג'י, 2015

"בקצה השמים" (גירסת הבמאי) פסטיבל World Documentary Awards, ג'קרטה, אינדנזיה, 2015.

"ירושלים ממתינה בתור" פסטיבל World Human Rights Awards, ג'קרטה, אינדנזיה, 2015.

"ירושלים ממתינה בתור" פסטיבל UK Film, לונדון, אנגליה, 2015.

"ירושלים ממתינה בתור" פסטיבל Ellensburg, אלנסבורג, וושינגטון, ארה"ב 2015.

"ירושלים ממתינה בתור" פסטיבל Southampton Internationel Film Festival, סאות'המפתון, אנגליה, 2015.

בקצה השמים (גירסת הבמאי) פסטיבל I Film Maker Film Festival, מאלגה, ספרד, 2015.


הכישרון לחיות אנושות בחקירה, פסטיבל סרטי "תרבות זורמת"?
The Culture Unplugged Film Festival,, הודו, ארה"ב, אינדונזיה, ניו זילנד, 2015.

הקרנה ושיח, "המדיה והסכסוך הישראלי-פלסטיני", מכללת אורנים, 8.1.2015

הקרנה במסגרת לכודים ? Trapped , אירוע אמנות רב – תחומי שנוצר בעקבות הסרט לכודים, בקיבוץ גלויות 45 - מקום של אמנות, תל- אביב. אוצרת: שירלי משולם.

הקרנה והרצאה, הפורום לתרבות פאפיןThe Puffin Cultural Forum, Teaneck, ניו ג'רסי, ארה"ב, 2014.

2006
o פרס חביב הקהל מבין כל סרטי הפסטיבל שכללו: סרטי עלילה, אנימציה, דרמות קצרות, ודוקומנטרי) לסרט "הכשרון לחיות" בפסטיבל Reel to Real צפון קרולינה, ארה"ב.
o הקרנה של הסרט "הכשרון לחיות" בפסטיבל Napa Sonoma Wine Country Film Festival, קליפורניה, ארה"ב .
2005
o הקרנה בערוץ 8, ערב רטרוספקטיבה – אמיר הר-גיל, י-יש-ישר-ישראל-ישראלים, הוקרנו הסרטים: "בוקר טוב ישראל" , "בוקר טוב ישראל – 10 שנים אחרי", "הכשרון לחיות", "התור באיבן שדאד 2" , "החיים על פי אווה", "אמא אבא ילדים קורקינט", 31 אוקטובר 2005.
o פסטיבל הסרטים באברסוולד, גרמניה, Filmfest Eberswald, "הכשרון לחיות"
o The Best in Independent and World Cinema, Tyneside Cinema, Newcastle, England. "הכשרון לחיות" (“The Art of Living”), ו"התור באיבן שדאד 2" ("Line Up")
2004
o פוקוס אמיר הר-גיל, רטרוספקטיבה בה הוקרנו: רצפט לאושר, בוקר טוב ישראל , בוקר טוב ישראל – 10 שנים אחרי, הכשירון לחיות, התור באיבן שדאד 2, החיים על פי אווה, אמא אבא ילדים קורקינט, סינימטק שדרות, 1-27 ינואר 2004.
o הקרנה בערוץWDR גרמניה, "הכשרון לחיות" (“The Art of Living”)
o הקרנה בערוץARTE גרמניה, "הכשרון לחיות" (“The Art of Living”)
o הקרנה בערוץFox גרמניה, "הכשרון לחיות" (“The Art of Living”)
o הקרנה בערוץFenix גרמניה, "הכשרון לחיות" (“The Art of Living”)
o פסטיבל הסרטים בחיפה, "הכשרון לחיות"
o פסטיבל פארנו, אסטוניה, "הכשרון לחיות"
XVIII Pärnu International Documentary and Anthropology Film Festival
"הכשרון לחיות"
2001
o פסטיבל הסרטים הישראליים בניו יורק, "התור באיבן שדאד 2" ("Line Up")
o פסטיבל הסרטים הישראליים בלוס אנג'לס, "התור באיבן שדאד 2" ("Line Up")
o פסטיבל הסרטים הישראליים בשיקגו, "התור באיבן שדאד 2" ("Line Up")
o פסטיבל הסרטים הישראליים בפילדלפיה, "התור באיבן שדאד 2" ("Line Up")
o פסטיבל הסרטים בסאמוס, יוון, "התור באיבן שדאד 2" ("Line Up")
2000
o פסטיבל הסרטים בחיפה, "התור באיבן שדאד 2"
1991
o פסטיבל הסרטים הבינלאומי בחיפה, "אפיזודות מחיי חדרה"
נבחר לייצג את ישראל בפסטיבל הבינלאומי לסרטי מוזיאונים בברצלונה
1990
o פסטיבל הסרטים בירושלים, "רצפט לאושר"
o פסטיבל הסרטים בחיפה, "רצפט לאושר"
1988
o הסרט הפותח בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, אוניברסיטת תל-אביב, "בוקר טוב ישראל"
1987
o פסטיבל חיפה הבינלאומי לווידיאו-קליפ, "מובטל בלוז", לאריאל זילבר
o פסטיבל הסרטים הבינלאומי בירושלים, "קו אדום"
o הקרנה בלוס אנג'לס, ארה"ב, ערוץ Valley Cable ו- Communicom, "בוקר טוב ישראל"
o הקרנה באומהה, Omaha, נברסקה, ארה"ב, ערוץ 7, "בוקר טוב ישראל"
o הקרנה בקליבלנד, אוהיו, ארה"ב, ערוץ 27, "בוקר טוב ישראל"
o הקרנה בסאן אנטוניו, San Antonio, טקסס, ארה"ב, ערוץ 11, "בוקר טוב ישראל"
1986
o פסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס, "בוקר טוב ישראל"
o פסטיבל הקולנוע הישראלי בניו יורק, "בוקר טוב ישראל"
o פסטיבל לסרטי קולנוע יהודי בטבריה, "ארץ זבת חלב ודבש"
o פסטיבל לקולנוע בירושלים, "בוקר טוב ישראל"
o פסטיבל יהודי בטבריה, "בוקר טוב ישראל"
o הסרט הפותח בפסטיבל הבינלאומי לסרטי סטודנטים, אוניברסיטת תל-אביב, "ארץ זבת חלב ודבש"
o הקרנה בניו יורק, ארה"ב, ערוץ 31, "בוקר טוב ישראל"
o הקרנה בניו ג'רסי, ארה"ב, ערוץ EST, "בוקר טוב ישראל"
o הקרנה בטורונטו קנדה, ערוץ MTV, "בוקר טוב ישראל"
o הקרנה בטאקסון, Tucson , אריזונה, ארה"ב, ערוץ 18, "בוקר טוב ישראל"
o הקרנה במיאמי, ארה"ב, ערוץ 11, "בוקר טוב ישראל"
1985
o הסרט הפותח בפסטיבל הסרטים בירושלים, "ארץ זבת חלב ודבש"
o הסרט הקצר המצטיין בתחרות "חגיגת הלילה הקצר", שהתקיים במוזיאון תל אביב.
"ארץ זבת חלב ודבש" נבחר להקרנה מסחרית לפני הסרט הארוך בקולנוע המוזיאון, במשך שישה חודשים רצופים.


ניסיון בהוראה

2000 – 2008 - המכללה האקדמית נתניה
מרצה בכיר בבית הספר לתקשורת.

1995 – 2004 - מכללת אורנים, טבעון
מרצה בחוג תקשורת ואומנות במרכז השתלמות למורים.
אחראי רכש בחוג לתקשורת.

1998 – 2001 - המכללה להוראת טכנולוגיה, תל אביב
כתיבת תוכנית חדשה להקמת חוג לאומנות הקולנוע והטלויזיה.
מועמד להקמה ונהול החוג החדש.
מרצה בחוג לתקשורת ובחוג לעיצוב.

1998 - 1999 - בית ספר תיכון "דרור",בישוב בני דרור
מקים ומרכז מגמת קולנוע וטלויזיה.

1994 - 1998 - האוניברסיטה הפתוחה, רמת אביב
מרצה לקולנוע בחוג לקולנוע וטלוויזיה.

1991 - 1992 - אוניברסיטת חיפה
מרצה לקולנוע בחוג ל-B.A. כללי.

1989 - 1993 - מכללת ויצ"ו- קנדה לעיצוב, חיפה
מרצה בחוג לצילום.

1988 - 1989 - תיכון אלון, רמת השרון
מורה לתולדות הקולנוע והטלויזיה.

1988 – 1989 - כיתת מחוננים, ביה"ס "משגב", גבעת חיים
מורה לצילום וידאו.

1988 - 1989 - מתנ"ס רמת השרון
מנחה בסדנה לוידאו קהילתי לשידור בערוץ הקהילתי.

1988 - 1989 - הדסים, כפר הילדים והנוער
מנחה חוג וידאו ואנימציה ממוחשבת לנערים עם בעיות חברתיות.

1987 - 1988 - ביה"ס הנגיד, הרצליה
מרצה לקולנוע במגמה למחוננים.

1986 – 1988 - חט"ב ע"ש "ד. בן גוריון", הרצליה
מורה לקולנוע.

1984 – 1986 - קרית מוריה, הנוער והחלוץ, הסוכנות היהודית, ירושלים
מנחה קבוצות מחו"ל לפרוייקטים חינוכיים ציוניים בתחום הוידאו.

1983-1984 - בי"ס יסודי שבטי ישראל, יפו
מורה לאומנות.

1980-1981 - חברת הנוער, הנוער והחלוץ, גליל ים
מדריך פנימיה בחברת הנוער.

1980 - בי"ס אורט מקיף חוף השרון, שפיים
חוג העשרה בקולנוע.


פרסומים ומחקרים:
2007 – האיש שחזר לשם
פנים, עורך רוביק רוזנטל, גיליון מספר 40, אוקטובר 2007, בהוצאת הסתדרות המורים בישראל.

2006 – טלנוע תכניות לימוד קולנוע בגישה היוצרת לגיל הצעיר,
יעוץ אקדמי, הוצאת משרד החנוך והתרבות, הוצאת ספרים יסוד.

2006 – הצגה של זהויות היסטוריות בסרט "הכישרון לחיות"
(עבודה שהוצגה בכנס ליגת הסרט וההיסטוריה, "המסורת הדוקומנטרית, סרט, טלביזיה והיסטוריה", דאלאס, טקסס, 8-12 בנובמבר, 2006). ארצות הברית, "דרך הפעולה של ועידת 2006 של הליגה לסרטים והיסטוריה תחת הכותרת " המסורת הדוקומנטרית של סרט, טלביזיה והיסטוריה",
עורכים Peter C Roliins, John E O'Connor, James R. Knecht 2007, תקליטור.

2003 - "כשלון למופת בהוראת הוידאו והקולנוע"
ספר הכינוס הבינלאומי הרביעי להכשרת מורים, עורך ד"ר ישראל אידלוביץ, מכללת אחוה, 2003

2002 - "ניתוח רפלקטיבי של כישלון בהוראת הקולנוע "
ספר הכנס השנתי של מורים חוקרים באורנים, עורכת מדי וליצקר, מכללת אורנים, 2002

2001 - "מחקר פעולה על הכנת סרט חינוכי"
ספר הכנס השנתי של מורים חוקרים באורנים, עורכת מדי וליצקר, מכללת אורנים, 2001

2000 - תוכנית הלימודים למל"ג באומנות הקולנוע והטלוויזיה, המכללה להוראת הטכנולוגיה.
נכתב ע"י ד"ר אמיר הר גיל ודורית באלין (מפמ"ר הוראת הקולנוע במשרד החינוך והתרבות)

1999 - מידת התועלת או הנזק של שימוש בוידאו במחקר חינוכי פעיל
חוקר במחקר משותף בנושא בתחום קולנוע ומחקר פעיל Action Research, בקלגנפורט שבאוסטריה, המחקר נמשך בין 1999 - 1998

1998 - "Good Morning Israel 1985-1995"
חוברת הכנס בקארן, CARN , ניו קאסל, אנגליה, 1996


כנסים:
2008
· משתתף בפאנל בנושא "ידידות וביקורת – הערכת יחסי גרמניה – ישראל", כנס בינלאומי של קרן פרידריך אברט והמרכז לדניאל אברהם לדיאלוג אסטרטגי במכללה האקדמית נתניה.

2007
· יוזם ומפיק כנס: "יוזמות אזרחיות משותפות ישראל והרשות הפלסטינית"
יום עיון במכללה האקדמית בנתניה, במסגרת יום העיון הוקרן הסרט : "לכודים"
· "טלויזיה ומציאות: בין שיקוף לאשליה"
יום עיון במכללה האקדמית נתניה
מרצה בנושא: תיעוד ותעודה: מבט על טלוויזיה דוקומנטרית

"העניים לא מעניינים" לציון היום הכלל עולמי למאבק בעוני
יום עיון בסינמטק בחיפה
הקרנת הסרט: "החיים ע"פ אווה" והשתתפות בפאנל ודיון.

ייקים @ קום – סיפורה של העלייה הייקית מגרמניה
היכל אומנויות הבמה, הרצליה
דברים על הסרט: "הכישרון לחיות"

2004
· "הורות ואבטלה"
יום עיון בהאוניברסיטה העברית
בית הספר לעבודה סוציאלית, עמותת מעורבות
מרצה בנושא " ההורה המובטל בקולנוע ובטלויזיה בעולם"

2002
· הכשרת מורים כשליחות חברתית-מפתח לעתיד
הכינוס הבינלאומי הרביעי להכשרת מורים
מכללת אחווה, המכללה האקדמית לחינוך
מרצה בנושא "הוראת הווידאו כמכשיר חינוכי"

· האדם מחובר תמיד
כנס במכללת אורנים
מרצה בנושא "ייצוג האדם באינטרנט משנה את הטלוויזיה"

2001
· הקולנוע הדוקומנטרי כראי לחברה בישראל
כנס במכללה האקדמית עמק הירדן
מרצה בנושא "הסרט הדוקומנטרי כהיגד חברתי ופוליטי"

· רגשות ואינטרנט
כנס במכללת אורנים
מרצה בנושא "מצלמה חושפת כל"

· מורים חוקרים באורנים
כנס במכללת אורנים
מרצה בנושא "מחקר פעולה על הכנת סרט חינוכי"

· סמינר קולנוע תיעודי יצירתי
כנס של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, גינוסר, כינרת

· הסרט התיעודי - דרך אחרת ללמוד על עצמנו
יום עיון במכללת סמינר הקיבוצים
מרצה בנושא "הסרט התיעודי –על מה ולמה?"

1998
· סמינר פלהרטי לקולנוע תיעודי
כנס של הקרן החדשה לקולנוע וטלוויזיה, כפר בלום

1996
· ועידת קארן , CARN
ניו-קאסל, אנגליה
מרצה בנושא "השתקפות השינויים בחברה הישראלית באמצעות הקולנוע הדוקומנטרי"
שימוש מחקר פעיל בתחום הקולנוע
1993
· המרכז החינוכי העולמי זוננברג, International Arbeitskreis Sonnenberg
גרמניה
מרצה בנושא "הקיבוץ כפי שהוא משתקף בקולנוע"

1989
· סמינר בינלאומי לאמנים
רמשייד, גרמניה
נציג ישראל בתחום הוידאו והקולנוע

שונות

2005 - לקטור בקרן מקור לסרטי קולנוע ולטלוויזיה

1993 – 1994 "ערוץ לקבוץ", גבעת חביבה
מנהל התוכניות ועורך מגזין הווידאו הבין-קיבוצי

איגוד מקצועי

2002 - 2001 פורום היוצרים הדוקומנטריים בישראל
חבר הנהלת האיגוד

1994 – 1993 איגוד הבמאיות והבמאים
חבר הנהלת איגוד הבמאיות והבמאים בישראל
קובץ: קורות חיים, מעודכן ל-05/12/07
פילמוגרפיה
Bookmark and Share