facebook הצטרפו לאיגוד פנסיה מיוחדת לבמאים פריסת מס לבמאים האמנה למניעת הטרדות מיניות בתעשייה




פסטיבלים ותחרויות

הזוכים-ות של פסטיבל הקולנוע ירושלים

איגוד הבמאיות והבמאים מברך את חברי-ות האיגוד: שבי גביזון, מתן יאיר, אלמורק דוידיאן ורותי פרי-בר, ואת שאר הזוכים-ות  בפרסים בפסטיבל הבינלאומי


מאת: מערכת האיגוד    23/7/17

בטקס חגיגי שהתקייים בסוף השבוע (ה') בסינמטק ירושלים, הוכרזו שמות הזוכים-ות בתחרויות השונות בפסטיבל הקולנוע ירושלים. בין הזוכים-ות, חברי-ות איגוד הבמאיות והבמאים: שבי גביזון, מתן יאיר, אלמורק דוידיאן ורותי פרי-בר.

איגוד הבמאיות והבמאים מברך את החברים-ות ואת שאר היוצרות והיוצרים שזוכים בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי, שנערך השנה בפעם ה-34. 

רשימת הזוכים-ות המלאה:
פרס חג'ג' לסרט העלילתי הטוב ביותר: "פיגומים". בימוי ותסריט: מתן יאיר. הפקה: גל גרישפן, רועי קורלנד, סטניסלב דייז'יק, משה אדרי, לאון אדרי. צילום: בארטוש ביאניק. עריכה: דב שטויר.
פרס סרט הביכורים הישראלי הטוב ביותר ע"ש ענת פרחי: "מוטלים בספק". בימוי ותסריט: אלירן אליה. הפקה: אורן רוגובין. צילום: שי גולדמן. עריכה: אריק להב-ליבוביץ.
פרס פיפרסקי לסרט ביכורים ישראלי: "אוויר קדוש". בימוי, תסריט והפקה: שאדי סרור. הפקה נוספת: אילן מוסקוביץ'.
פרס התסריט הטוב ביותר: "געגוע". בימוי ותסריט: שבי גביזון.
פרס חביב הקהל: "געגוע". בימוי ותסריט: שבי גביזון.
פרס השחקן: אשר לקס. "פיגומים".
ציון לשבח לשחקן: אדר חזאזי. "מוטלים בספק".
פרס השחקנית: סזמירה סרייה. "מות המשוררת".
פרס הצילום: שי גולדמן. "מוטלים בספק".
ציון לשבח לצילום: בארטוש ביאניק, "פיגומים".
פרס העריכה: מיכל אופנהיים. "האופה מברלין".
פרס המוסיקה: דפנה קינן. "משפחה".
פרס ון-ליר לסרט התיעודי הטוב ביותר: "ידיד נפש". בימוי: ענת יוטה צוריה, שירה קלרה וינטר. הפקה: דוד מנדיל. תסריט: שירה קלרה וינטר, ענת יוטה צוריה. צילום: דרור לבנדיגר. עריכה: שירה קלרה וינטר, ענת יוטה צוריה.
פרס ון-ליר לבימוי סרט תיעודי: "אחרייך وَراءكِ". בימוי ותסריט: רנא אבו פריחה. הפקה: אבתיסאם מראענה-מנוחין. צילום: רנא אבו פריחה.
ציון לשבח לבימוי תיעודי הטוב ביותר: "נולד בדיר יאסין". בימוי: נטע שושני. הפקה: רותם פארן, אוליבייה מיל'. תסריט: נטע שושני, תמרה ארדה, אסף לפיד. צילום: תמרה ארדה, איתי רזיאל. עריכה: אסף לפיד.
ציון לשבח לבימוי תיעודי נוסף: "A13901". בימוי, תסריט, הפקה ועריכה: טל חיים יופה. צילום: אוריאל סיני.
פרס ון-ליר לסרט העלילתי הטוב ביותר: "תמונת משפחתי בשנתי הי"ג". בימוי: אמרי דקל-קדוש, בית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, ירושלים.
פרס ון-ליר לסרט התיעודי הטוב ביותר: "קרן אור". בימוי: ליהי סבג, בית הספר מעלה לקולנוע ירושלים.
ציון לשבח לסרט הדוקומנטרי הקצר הטוב ביותר: "עץ הכלה". בימוי: שאדי חביב אללה, בית הספר סם שפיגל לקולנוע ולטלוויזיה, ירושלים.
פרס סרט האנימציה הטוב ביותר: "הדרים". בימוי: שלומי יוסף, בצלאל, אקדמיה לאמנות ועיצוב, ירושלים.
הסרט הניסיוני הטוב ביותר: "החולמים". בימוי: רות פתיר.
פרס קרן משפחת אוסטרובסקי: "שמה". בימוי: טליה הופמן.

פרסי פיצ'פוינט ירושלים 2017:
פרס ון-ליר: "חסן החכם". בימוי: תאופיק אבו ואיל. הפקה: מג'דל הפקות.
פרס ואוטר ברנדרכט - ליה ון ליר: "עץ תאנה" בימוי: אלמורק דוידיאן. הפקה: בלאק שיפ הפקות.
מענק פוסט מטעם אולפני Cinelab: "הד". בימוי: עמיקם קובנר ואסף שניר. הפקה: דורי מדיה פארן.
מענק פוסט מטעם אולפני DB ואופוס: "אסיה", בימוי: רותי פרי בר. הפקה: גם סרטים.
פרס YAPIMLAB: "הדרך לאילת" בימוי: יונה רוזנקיאר. הפקה: קובי מזרחי הפקות.
פרס ליה לסרט העוסק במורשת יהודית: "האופה מברלין". בימוי ותסריט: אופיר ראול גרייצר. הפקה: איתי תמיר, מתיאס שוורברוק.
פרס אבנר שלו לחוויה היהודית: "1945". בימוי: פרנץ טורוק. הפקה: איוואן אנגלוש, פטר רייך, פרנץ טורוק.
פרס הסרט הבינלאומי הטוב ביותר: "על החוף, בלילה, לבד" (קוריאה הדרומית, גרמניה). בימוי: הונג סאנג-סו.
ציון לשבח לסרט הבינלאומי: "מערבון" (גרמניה, בולגריה, אוסטריה). בימוי: ולסקה גריסבך.
ציון לשבח נוסף לסרט הבינלאומי: "אדם של יושרה" (אירן). בימוי: מוחמד רסולוף .
פרס FIPRESCI לסרט ביכורים בינ"ל: "טהראן טאבו" (גרמניה, אוסטריה). בימוי: עלי סוזאנדה.
פרס קאמינגס "ברוח החופש" לסרט עלילתי: "הצד האחר של התקווה" (פינלנד, גרמניה). בימוי: אקי קאוריסמקי.
פרס אוסטרובסקי "ברוח החופש" לסרט תיעודי: עיר רפאים (ארה"ב). בימוי: מתיו היינמאן.
מענק להפקת סרט גמר תיעודי של סטודנט מצטיין: "מלכה מלכה". בימוי: מאיה יבין (האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל).
מענק קרן גשר לקולנוע רב תרבותי: "I am not a robot". בימוי: לינה ציביאן (האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל).


הוסף תגובה
Bookmark and Share